V2Controller :: api_list
Request
GET Parameters
| Key | Value |
|---|---|
| brand | "NFC" |
POST Parameters
No POST parameters
Uploaded Files
No files were uploaded
Request Attributes
| Key | Value |
|---|---|
| _controller | "App\Controller\V2Controller::api_list" |
| _firewall_context | "security.firewall.map.context.main" |
| _route | "v2_api_list" |
| _route_params | [] |
Request Headers
| Header | Value |
|---|---|
| accept | "*/*" |
| accept-encoding | "gzip, deflate, br, zstd" |
| accept-language | "en-GB,en-US;q=0.9,en;q=0.8" |
| connection | "keep-alive" |
| cookie | "_vwo_uuid_v2=D91C68B9AFE57DC11D9F6C34FC4B0CB3B|d8f531fcee5dfbbb56a1393c79d2fd2e; _vwo_uuid=D91C68B9AFE57DC11D9F6C34FC4B0CB3B; PHPSESSID=8dtv5uf79oh3ntmkubemvto3jk" |
| host | "forms.toadhallcottages.co.uk" |
| referer | "https://forms.toadhallcottages.co.uk/v2/inspections/" |
| sec-ch-ua | ""Chromium";v="146", "Not-A.Brand";v="24", "Google Chrome";v="146"" |
| sec-ch-ua-mobile | "?0" |
| sec-ch-ua-platform | ""Windows"" |
| sec-fetch-dest | "empty" |
| sec-fetch-mode | "same-origin" |
| sec-fetch-site | "same-origin" |
| user-agent | "Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/146.0.0.0 Safari/537.36" |
| x-php-ob-level | "1" |
Request Content
Request content not available (it was retrieved as a resource).
Response
Response Headers
| Header | Value |
|---|---|
| cache-control | "no-cache, private" |
| content-type | "application/json" |
| date | "Thu, 02 Apr 2026 14:35:22 GMT" |
| x-debug-token | "aa90c9" |
Cookies
Request Cookies
| Key | Value |
|---|---|
| PHPSESSID | "8dtv5uf79oh3ntmkubemvto3jk" |
| _vwo_uuid | "D91C68B9AFE57DC11D9F6C34FC4B0CB3B" |
| _vwo_uuid_v2 | "D91C68B9AFE57DC11D9F6C34FC4B0CB3B|d8f531fcee5dfbbb56a1393c79d2fd2e" |
Response Cookies
No response cookies
Session
Session Metadata
| Key | Value |
|---|---|
| Created | "Thu, 02 Apr 26 10:46:09 +0000" |
| Last used | "Thu, 02 Apr 26 14:35:22 +0000" |
| Lifetime | "36000" |
Session Attributes
| Attribute | Value |
|---|---|
| _security_main | "O:74:"Symfony\Component\Security\Core\Authentication\Token\UsernamePasswordToken":3:{i:0;N;i:1;s:4:"main";i:2;a:5:{i:0;C:15:"App\Entity\User":178:{a:5:{i:0;i:23;i:1;s:27:"debbiet@ridgewayrents.co.uk";i:2;a:0:{}i:3;N;i:4;s:96:"UsernamePasswordToken(user="debbiet@ridgewayrents.co.uk", authenticated=true, roles="ROLE_USER")";}}i:1;b:1;i:2;N;i:3;a:0:{}i:4;a:1:{i:0;s:9:"ROLE_USER";}}}" |
| id_token | "eyJraWQiOiJrNGJ5VThQUjZnQk1xTUVGQUFmUW9sMUJ0dnJnb0xGZHJ1YUJhQnBUcHBnIiwiYWxnIjoiUlMyNTYifQ.eyJzdWIiOiIwMHV6cGRhZ3RPeXJKaHRyRzY5NiIsImVtYWlsIjoiZGViYmlldEByaWRnZXdheXJlbnRzLmNvLnVrIiwidmVyIjoxLCJpc3MiOiJodHRwczovL3RvYWRoYWxsLm9rdGEuY29tIiwiYXVkIjoiMG9hMjZlY3dmZkQ5a25FcUc2OTciLCJpYXQiOjE3NzUxMjY5MTcsImV4cCI6MTc3NTEzMDUxNywianRpIjoiSUQuMnh1LVBWdXZhQW5rT2MxNGdlUTJuMHZSYnlheHFJa0RuUjRHLXlhMFhOZyIsImFtciI6WyJwd2QiXSwiaWRwIjoiMDBveXZ2c3V5TXlnc20zVzQ2OTYiLCJhdXRoX3RpbWUiOjE3NzUxMjY5MTUsImF0X2hhc2giOiJPNXJsN3ZZd0VKNE5QbkNqeEtKV3pnIn0.fWbCIgylPLnBRas43wNuUM2l9ET3QaUbQHZc1hzTKAvXfRPGWZFCoO0275V-84fiZ8-DJ93L4ZvSpYkg1-XqAIygieJOJN2yzLpQPFwb9_3cbwm0mBN552weJvZvM9wSY5Yv0bDKaG6I4E3xYmvO5uSn_xrghuX3D6siUvym_kFdn9o8YXr45xKTapQqEenNX9Cfy_sEby1C26ZmpClqjZAev7Oew5mGrG3LenLlaYWlkcBMAqEo1wKr4l2Spyol6kEEC1_gbTyEVs28T4VaRFEfpVFP2_VvX36Kw4xeYM4lcTxwkTJN5Iyln82ViwqR_K3SQKGSB-4kwsLa1GaUvw" |
| state | "13fbc11027" |
Flashes
Flashes
No flash messages were created.
Server Parameters
Server Parameters
Defined in .env
| Key | Value |
|---|---|
| APP_ENV | "dev" |
| APP_SECRET | "55b657130ab80f828e71717e8c21a924" |
| BRAND | "THC" |
| DATABASE_PASSWORD | "B1gRedD0g2020%2F" |
| DATABASE_URL | "mysql://forms_portal:B1gRedD0g2020%2F@localhost:3306/forms_portal?serverVersion=5.7" |
| OKTA_BASE_URL | "https://forms.toadhallcottages.co.uk/" |
| OKTA_CLIENT_ID | "0oa26ecwffD9knEqG697" |
| OKTA_CLIENT_SECRET | "CHpUjMDo_GKPDGIBkL0da74FQaLu38oDYBbJI4bK" |
| OKTA_LOGOUT_URL | "https://toadhall.okta.com/oauth/v1/logout" |
| OKTA_METADATA_URL | "https://toadhall.okta.com/.well-known/oauth-authorization-server" |
| OKTA_REDIRECT_URI | "https://forms.toadhallcottages.co.uk/authorization-code/callback" |
Defined as regular env variables
| Key | Value |
|---|---|
| APP_DEBUG | "1" |
| CONTEXT_DOCUMENT_ROOT | "/var/www/html" |
| CONTEXT_PREFIX | "" |
| DOCUMENT_ROOT | "/var/www/html" |
| GATEWAY_INTERFACE | "CGI/1.1" |
| HTTPS | "on" |
| HTTP_ACCEPT | "*/*" |
| HTTP_ACCEPT_ENCODING | "gzip, deflate, br, zstd" |
| HTTP_ACCEPT_LANGUAGE | "en-GB,en-US;q=0.9,en;q=0.8" |
| HTTP_CONNECTION | "keep-alive" |
| HTTP_COOKIE | "_vwo_uuid_v2=D91C68B9AFE57DC11D9F6C34FC4B0CB3B|d8f531fcee5dfbbb56a1393c79d2fd2e; _vwo_uuid=D91C68B9AFE57DC11D9F6C34FC4B0CB3B; PHPSESSID=8dtv5uf79oh3ntmkubemvto3jk" |
| HTTP_HOST | "forms.toadhallcottages.co.uk" |
| HTTP_REFERER | "https://forms.toadhallcottages.co.uk/v2/inspections/" |
| HTTP_SEC_CH_UA | ""Chromium";v="146", "Not-A.Brand";v="24", "Google Chrome";v="146"" |
| HTTP_SEC_CH_UA_MOBILE | "?0" |
| HTTP_SEC_CH_UA_PLATFORM | ""Windows"" |
| HTTP_SEC_FETCH_DEST | "empty" |
| HTTP_SEC_FETCH_MODE | "same-origin" |
| HTTP_SEC_FETCH_SITE | "same-origin" |
| HTTP_USER_AGENT | "Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/146.0.0.0 Safari/537.36" |
| PATH | "/usr/local/sbin:/usr/local/bin:/usr/sbin:/usr/bin:/sbin:/bin:/snap/bin" |
| PHP_SELF | "/index.php" |
| QUERY_STRING | "brand=NFC" |
| REDIRECT_HTTPS | "on" |
| REDIRECT_QUERY_STRING | "brand=NFC" |
| REDIRECT_SSL_TLS_SNI | "forms.toadhallcottages.co.uk" |
| REDIRECT_STATUS | "200" |
| REDIRECT_URL | "/v2/api/list" |
| REMOTE_ADDR | "151.230.91.45" |
| REMOTE_PORT | "1269" |
| REQUEST_METHOD | "GET" |
| REQUEST_SCHEME | "https" |
| REQUEST_TIME | 1775140522 |
| REQUEST_TIME_FLOAT | 1775140522.329 |
| REQUEST_URI | "/v2/api/list?brand=NFC" |
| SCRIPT_FILENAME | "/var/www/html/index.php" |
| SCRIPT_NAME | "/index.php" |
| SERVER_ADDR | "10.0.1.4" |
| SERVER_ADMIN | "webmaster@localhost" |
| SERVER_NAME | "forms.toadhallcottages.co.uk" |
| SERVER_PORT | "443" |
| SERVER_PROTOCOL | "HTTP/1.1" |
| SERVER_SIGNATURE | "<address>Apache/2.4.41 (Ubuntu) Server at forms.toadhallcottages.co.uk Port 443</address>\n" |
| SERVER_SOFTWARE | "Apache/2.4.41 (Ubuntu)" |
| SSL_TLS_SNI | "forms.toadhallcottages.co.uk" |
| SYMFONY_DOTENV_VARS | "APP_ENV,APP_SECRET,DATABASE_URL,OKTA_BASE_URL,OKTA_REDIRECT_URI,OKTA_CLIENT_ID,OKTA_CLIENT_SECRET,OKTA_METADATA_URL,OKTA_LOGOUT_URL,DATABASE_PASSWORD,BRAND" |