V2Controller :: api_list
Request
GET Parameters
| Key | Value |
|---|---|
| all_users | "true" |
| brand | "THC" |
POST Parameters
No POST parameters
Uploaded Files
No files were uploaded
Request Attributes
| Key | Value |
|---|---|
| _controller | "App\Controller\V2Controller::api_list" |
| _firewall_context | "security.firewall.map.context.main" |
| _route | "v2_api_list" |
| _route_params | [] |
Request Headers
| Header | Value |
|---|---|
| accept | "*/*" |
| accept-encoding | "gzip, deflate, br, zstd" |
| accept-language | "en-GB,en-US;q=0.9,en;q=0.8" |
| connection | "keep-alive" |
| cookie | "_ga=GA1.1.424075833.1739272556; _vwo_uuid_v2=DF99744FD1E158052CC043A63860B1552|bc02ee4672ee05c55296acbd0cc9814b; _vwo_uuid=DF99744FD1E158052CC043A63860B1552; _ga_8Z8RXD7ZT3=GS2.1.s1770220474$o14$g0$t1770220477$j57$l0$h498804666; twk_uuid_5de7941e43be710e1d208108=%7B%22uuid%22%3A%221.2oyfN50OSF7GMcnq1hYO7JZj22N6ZtQOBC4jm1hoC75filTNjLM6YR3sJmwKhWXLqjmuly2l1X4LmTnexYu2HXpqesIP2yuhrhdTwMhQmHu7ArrEesYQAPDO2UhzO1m8gJm%22%2C%22version%22%3A3%2C%22domain%22%3A%22toadhallcottages.co.uk%22%2C%22ts%22%3A1773417064196%7D; PHPSESSID=fo1dkqel145pla4v81ffai4f84" |
| host | "forms.toadhallcottages.co.uk" |
| referer | "https://forms.toadhallcottages.co.uk/v2/inspections/" |
| sec-ch-ua | ""Not:A-Brand";v="99", "Google Chrome";v="145", "Chromium";v="145"" |
| sec-ch-ua-mobile | "?0" |
| sec-ch-ua-platform | ""Windows"" |
| sec-fetch-dest | "empty" |
| sec-fetch-mode | "same-origin" |
| sec-fetch-site | "same-origin" |
| user-agent | "Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/145.0.0.0 Safari/537.36" |
| x-php-ob-level | "1" |
Request Content
Request content not available (it was retrieved as a resource).
Response
Response Headers
| Header | Value |
|---|---|
| cache-control | "no-cache, private" |
| content-type | "application/json" |
| date | "Mon, 16 Mar 2026 13:21:47 GMT" |
| x-debug-token | "f8b89b" |
Cookies
Request Cookies
| Key | Value |
|---|---|
| PHPSESSID | "fo1dkqel145pla4v81ffai4f84" |
| _ga | "GA1.1.424075833.1739272556" |
| _ga_8Z8RXD7ZT3 | "GS2.1.s1770220474$o14$g0$t1770220477$j57$l0$h498804666" |
| _vwo_uuid | "DF99744FD1E158052CC043A63860B1552" |
| _vwo_uuid_v2 | "DF99744FD1E158052CC043A63860B1552|bc02ee4672ee05c55296acbd0cc9814b" |
| twk_uuid_5de7941e43be710e1d208108 | "{"uuid":"1.2oyfN50OSF7GMcnq1hYO7JZj22N6ZtQOBC4jm1hoC75filTNjLM6YR3sJmwKhWXLqjmuly2l1X4LmTnexYu2HXpqesIP2yuhrhdTwMhQmHu7ArrEesYQAPDO2UhzO1m8gJm","version":3,"domain":"toadhallcottages.co.uk","ts":1773417064196}" |
Response Cookies
No response cookies
Session
Session Metadata
| Key | Value |
|---|---|
| Created | "Mon, 16 Mar 26 13:10:41 +0000" |
| Last used | "Mon, 16 Mar 26 13:21:43 +0000" |
| Lifetime | "36000" |
Session Attributes
| Attribute | Value |
|---|---|
| _security_main | "O:74:"Symfony\Component\Security\Core\Authentication\Token\UsernamePasswordToken":3:{i:0;N;i:1;s:4:"main";i:2;a:5:{i:0;C:15:"App\Entity\User":180:{a:5:{i:0;i:22;i:1;s:28:"paulm@toadhallcottages.co.uk";i:2;a:0:{}i:3;N;i:4;s:97:"UsernamePasswordToken(user="paulm@toadhallcottages.co.uk", authenticated=true, roles="ROLE_USER")";}}i:1;b:1;i:2;N;i:3;a:0:{}i:4;a:1:{i:0;s:9:"ROLE_USER";}}}" |
| id_token | "eyJraWQiOiJrNGJ5VThQUjZnQk1xTUVGQUFmUW9sMUJ0dnJnb0xGZHJ1YUJhQnBUcHBnIiwiYWxnIjoiUlMyNTYifQ.eyJzdWIiOiIwMHV6cGRhZWZ4NlhCd2VDUjY5NiIsImVtYWlsIjoicGF1bG1AdG9hZGhhbGxjb3R0YWdlcy5jby51ayIsInZlciI6MSwiaXNzIjoiaHR0cHM6Ly90b2FkaGFsbC5va3RhLmNvbSIsImF1ZCI6IjBvYTI2ZWN3ZmZEOWtuRXFHNjk3IiwiaWF0IjoxNzczNjY2NjQ0LCJleHAiOjE3NzM2NzAyNDQsImp0aSI6IklELmxURHU4VWIwaXVkRHl0dUdZaC16NVBhZWF0Z25fbzM3X2ZrVWU1WEs1WXMiLCJhbXIiOlsicHdkIl0sImlkcCI6IjAwb3l2dnN1eU15Z3NtM1c0Njk2IiwiYXV0aF90aW1lIjoxNzczNjU1ODc2LCJhdF9oYXNoIjoiWUxxQmJqQ004eXlOeWZZbXQ4NDRnQSJ9.JwXT215_zXPw_CJRGotAFrCZ3X6dIMevn8QRVbQmj2YNexZD6VkhHCmWngtlZiSxnq1qe-btBn09OqlU9OWwcdtUqivcL2S1zErcX42kQuQWw-tCSm5UJ3mQOZ0SZgHjt2FevOCQdhpz0OGnqhDUnEiqFJcjD3qOPeIYJc6ZdlpSsKu-SdqDfb3_dLYHslylOOhYWt2VtxLi8rGSJDM7y3l4KWpEH-mDwycHFIJBXV5Nyype1MLdV6E7yx-YSv85GAaBfaw55herAK88t5S12Efb2ts4ugj4u5W5sQ3laWUNCOPlbLqt-uPlBEeAX8Lkk-7dSfSm_NDnEe3ddpKLvw" |
| state | "12b69262a9" |
Flashes
Flashes
No flash messages were created.
Server Parameters
Server Parameters
Defined in .env
| Key | Value |
|---|---|
| APP_ENV | "dev" |
| APP_SECRET | "55b657130ab80f828e71717e8c21a924" |
| BRAND | "THC" |
| DATABASE_PASSWORD | "B1gRedD0g2020%2F" |
| DATABASE_URL | "mysql://forms_portal:B1gRedD0g2020%2F@localhost:3306/forms_portal?serverVersion=5.7" |
| OKTA_BASE_URL | "https://forms.toadhallcottages.co.uk/" |
| OKTA_CLIENT_ID | "0oa26ecwffD9knEqG697" |
| OKTA_CLIENT_SECRET | "CHpUjMDo_GKPDGIBkL0da74FQaLu38oDYBbJI4bK" |
| OKTA_LOGOUT_URL | "https://toadhall.okta.com/oauth/v1/logout" |
| OKTA_METADATA_URL | "https://toadhall.okta.com/.well-known/oauth-authorization-server" |
| OKTA_REDIRECT_URI | "https://forms.toadhallcottages.co.uk/authorization-code/callback" |
Defined as regular env variables
| Key | Value |
|---|---|
| APP_DEBUG | "1" |
| CONTEXT_DOCUMENT_ROOT | "/var/www/html" |
| CONTEXT_PREFIX | "" |
| DOCUMENT_ROOT | "/var/www/html" |
| GATEWAY_INTERFACE | "CGI/1.1" |
| HTTPS | "on" |
| HTTP_ACCEPT | "*/*" |
| HTTP_ACCEPT_ENCODING | "gzip, deflate, br, zstd" |
| HTTP_ACCEPT_LANGUAGE | "en-GB,en-US;q=0.9,en;q=0.8" |
| HTTP_CONNECTION | "keep-alive" |
| HTTP_COOKIE | "_ga=GA1.1.424075833.1739272556; _vwo_uuid_v2=DF99744FD1E158052CC043A63860B1552|bc02ee4672ee05c55296acbd0cc9814b; _vwo_uuid=DF99744FD1E158052CC043A63860B1552; _ga_8Z8RXD7ZT3=GS2.1.s1770220474$o14$g0$t1770220477$j57$l0$h498804666; twk_uuid_5de7941e43be710e1d208108=%7B%22uuid%22%3A%221.2oyfN50OSF7GMcnq1hYO7JZj22N6ZtQOBC4jm1hoC75filTNjLM6YR3sJmwKhWXLqjmuly2l1X4LmTnexYu2HXpqesIP2yuhrhdTwMhQmHu7ArrEesYQAPDO2UhzO1m8gJm%22%2C%22version%22%3A3%2C%22domain%22%3A%22toadhallcottages.co.uk%22%2C%22ts%22%3A1773417064196%7D; PHPSESSID=fo1dkqel145pla4v81ffai4f84" |
| HTTP_HOST | "forms.toadhallcottages.co.uk" |
| HTTP_REFERER | "https://forms.toadhallcottages.co.uk/v2/inspections/" |
| HTTP_SEC_CH_UA | ""Not:A-Brand";v="99", "Google Chrome";v="145", "Chromium";v="145"" |
| HTTP_SEC_CH_UA_MOBILE | "?0" |
| HTTP_SEC_CH_UA_PLATFORM | ""Windows"" |
| HTTP_SEC_FETCH_DEST | "empty" |
| HTTP_SEC_FETCH_MODE | "same-origin" |
| HTTP_SEC_FETCH_SITE | "same-origin" |
| HTTP_USER_AGENT | "Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/145.0.0.0 Safari/537.36" |
| PATH | "/usr/local/sbin:/usr/local/bin:/usr/sbin:/usr/bin:/sbin:/bin:/snap/bin" |
| PHP_SELF | "/index.php" |
| QUERY_STRING | "brand=THC&all_users=true" |
| REDIRECT_HTTPS | "on" |
| REDIRECT_QUERY_STRING | "brand=THC&all_users=true" |
| REDIRECT_SSL_TLS_SNI | "forms.toadhallcottages.co.uk" |
| REDIRECT_STATUS | "200" |
| REDIRECT_URL | "/v2/api/list" |
| REMOTE_ADDR | "145.224.66.182" |
| REMOTE_PORT | "52546" |
| REQUEST_METHOD | "GET" |
| REQUEST_SCHEME | "https" |
| REQUEST_TIME | 1773667307 |
| REQUEST_TIME_FLOAT | 1773667307.09 |
| REQUEST_URI | "/v2/api/list?brand=THC&all_users=true" |
| SCRIPT_FILENAME | "/var/www/html/index.php" |
| SCRIPT_NAME | "/index.php" |
| SERVER_ADDR | "10.0.1.4" |
| SERVER_ADMIN | "webmaster@localhost" |
| SERVER_NAME | "forms.toadhallcottages.co.uk" |
| SERVER_PORT | "443" |
| SERVER_PROTOCOL | "HTTP/1.1" |
| SERVER_SIGNATURE | "<address>Apache/2.4.41 (Ubuntu) Server at forms.toadhallcottages.co.uk Port 443</address>\n" |
| SERVER_SOFTWARE | "Apache/2.4.41 (Ubuntu)" |
| SSL_TLS_SNI | "forms.toadhallcottages.co.uk" |
| SYMFONY_DOTENV_VARS | "APP_ENV,APP_SECRET,DATABASE_URL,OKTA_BASE_URL,OKTA_REDIRECT_URI,OKTA_CLIENT_ID,OKTA_CLIENT_SECRET,OKTA_METADATA_URL,OKTA_LOGOUT_URL,DATABASE_PASSWORD,BRAND" |