V2Controller :: show
Request
GET Parameters
No GET parameters
POST Parameters
No POST parameters
Uploaded Files
No files were uploaded
Request Attributes
| Key | Value |
|---|---|
| _controller | "App\Controller\V2Controller::show" |
| _firewall_context | "security.firewall.map.context.main" |
| _redirected | true |
| _route | "v2_forms_show" |
| _route_params | [ "uuid" => "1109ef58-875e-47a7-847a-ed0e24a8fcf9" ] |
| uuid | "1109ef58-875e-47a7-847a-ed0e24a8fcf9" |
Request Headers
| Header | Value |
|---|---|
| accept | "text/html,application/xhtml+xml,application/xml;q=0.9,image/avif,image/webp,image/apng,*/*;q=0.8,application/signed-exchange;v=b3;q=0.7" |
| accept-encoding | "gzip, deflate, br, zstd" |
| accept-language | "en-US,en;q=0.9,en-GB;q=0.8" |
| connection | "keep-alive" |
| cookie | "_vwo_uuid_v2=DB4DDBAAA7F20FD6F3CAC30D240522DA9|deb6bc6d9a62f0aa3efdab5161dedf03; _vwo_uuid=DB4DDBAAA7F20FD6F3CAC30D240522DA9; twk_uuid_5de7941e43be710e1d208108=%7B%22uuid%22%3A%221.2oyfI6mAuZehjc4pmwD9nc7Gm9Ndbwvs6bKJGsGZWJYj4hIMNPlokt1DfKIjlNIt1TtzY6hVpf2ThtGDnyBrRJazd1rv8ThGON5rlfBWK4nJ7oyu2sTKKeqUeumX9mDy79w%22%2C%22version%22%3A3%2C%22domain%22%3A%22toadhallcottages.co.uk%22%2C%22ts%22%3A1773321617679%7D; PHPSESSID=g8lj3qt31oprv2st89ma5v98kg; sf_redirect=%7B%22token%22%3A%22d297f7%22%2C%22route%22%3A%22v2_forms_show%22%2C%22method%22%3A%22GET%22%2C%22controller%22%3A%7B%22class%22%3A%22Symfony%5C%5CBundle%5C%5CFrameworkBundle%5C%5CController%5C%5CRedirectController%22%2C%22method%22%3A%22urlRedirectAction%22%2C%22file%22%3A%22%5C%2Fvar%5C%2Fwww%5C%2Fforms-portal%5C%2Fvendor%5C%2Fsymfony%5C%2Fframework-bundle%5C%2FController%5C%2FRedirectController.php%22%2C%22line%22%3A99%7D%2C%22status_code%22%3A301%2C%22status_text%22%3A%22Moved%20Permanently%22%7D" |
| host | "forms.toadhallcottages.co.uk" |
| referer | "https://forms.toadhallcottages.co.uk/v2/inspections/" |
| sec-ch-ua | ""Chromium";v="146", "Not-A.Brand";v="24", "Microsoft Edge";v="146"" |
| sec-ch-ua-mobile | "?0" |
| sec-ch-ua-platform | ""Windows"" |
| sec-fetch-dest | "empty" |
| sec-fetch-mode | "navigate" |
| sec-fetch-site | "same-origin" |
| upgrade-insecure-requests | "1" |
| user-agent | "Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/146.0.0.0 Safari/537.36 Edg/146.0.0.0" |
| x-php-ob-level | "1" |
Request Content
Request content not available (it was retrieved as a resource).
Response
Response Headers
| Header | Value |
|---|---|
| cache-control | "no-cache, private" |
| content-type | "text/html; charset=UTF-8" |
| date | "Wed, 18 Mar 2026 16:29:16 GMT" |
| x-debug-token | "f64316" |
Cookies
Request Cookies
| Key | Value |
|---|---|
| PHPSESSID | "g8lj3qt31oprv2st89ma5v98kg" |
| _vwo_uuid | "DB4DDBAAA7F20FD6F3CAC30D240522DA9" |
| _vwo_uuid_v2 | "DB4DDBAAA7F20FD6F3CAC30D240522DA9|deb6bc6d9a62f0aa3efdab5161dedf03" |
| sf_redirect | "{"token":"d297f7","route":"v2_forms_show","method":"GET","controller":{"class":"Symfony\\Bundle\\FrameworkBundle\\Controller\\RedirectController","method":"urlRedirectAction","file":"\/var\/www\/forms-portal\/vendor\/symfony\/framework-bundle\/Controller\/RedirectController.php","line":99},"status_code":301,"status_text":"Moved Permanently"}" |
| twk_uuid_5de7941e43be710e1d208108 | "{"uuid":"1.2oyfI6mAuZehjc4pmwD9nc7Gm9Ndbwvs6bKJGsGZWJYj4hIMNPlokt1DfKIjlNIt1TtzY6hVpf2ThtGDnyBrRJazd1rv8ThGON5rlfBWK4nJ7oyu2sTKKeqUeumX9mDy79w","version":3,"domain":"toadhallcottages.co.uk","ts":1773321617679}" |
Response Cookies
No response cookies
Session
Session Metadata
| Key | Value |
|---|---|
| Created | "Wed, 18 Mar 26 15:14:52 +0000" |
| Last used | "Wed, 18 Mar 26 16:29:16 +0000" |
| Lifetime | "36000" |
Session Attributes
| Attribute | Value |
|---|---|
| _security_main | "O:74:"Symfony\Component\Security\Core\Authentication\Token\UsernamePasswordToken":3:{i:0;N;i:1;s:4:"main";i:2;a:5:{i:0;C:15:"App\Entity\User":189:{a:5:{i:0;i:47;i:1;s:32:"danielleh@toadhallcottages.co.uk";i:2;a:0:{}i:3;N;i:4;s:101:"UsernamePasswordToken(user="danielleh@toadhallcottages.co.uk", authenticated=true, roles="ROLE_USER")";}}i:1;b:1;i:2;N;i:3;a:0:{}i:4;a:1:{i:0;s:9:"ROLE_USER";}}}" |
| id_token | "eyJraWQiOiJrNGJ5VThQUjZnQk1xTUVGQUFmUW9sMUJ0dnJnb0xGZHJ1YUJhQnBUcHBnIiwiYWxnIjoiUlMyNTYifQ.eyJzdWIiOiIwMHVtZnRzZHVpV1NzbmpYSjY5NyIsImVtYWlsIjoiZGFuaWVsbGVoQHRvYWRoYWxsY290dGFnZXMuY28udWsiLCJ2ZXIiOjEsImlzcyI6Imh0dHBzOi8vdG9hZGhhbGwub2t0YS5jb20iLCJhdWQiOiIwb2EyNmVjd2ZmRDlrbkVxRzY5NyIsImlhdCI6MTc3Mzg0ODYxMCwiZXhwIjoxNzczODUyMjEwLCJqdGkiOiJJRC5mWURTM3A3UXUwbUlXRXA0OE1fV3dQX3l1ZlZwWDFUTUE3b2xNY0VXQTBrIiwiYW1yIjpbInB3ZCJdLCJpZHAiOiIwMG95dnZzdXlNeWdzbTNXNDY5NiIsImF1dGhfdGltZSI6MTc3Mzg0Njg1MiwiYXRfaGFzaCI6IkwwSHZpcUd5dmRSNTdLeGR2dllKM0EifQ.fFinuVsypAguHB1HnW4_Vlc12T9OI8WwiCzSWIaE3RcHPBAkM7Ek6SSJXEzbcJUWu99K3JPpN1nr5Cc3Es0QqeoAxCTwXWbDfu8aQiF4GlHLxAGLm-sLUihDK7IfQ55Hfw9hWzPJrYPgELdsby89aMUNNCWwynLnMShdRwa0BtD3fMd7SukLmZfVq2VldB5mn1ElUSW5mX71O8ViXg5r5ItrbTEGcPEbJdViTioTTFSsRpzp78yRpRE8nHFWsbT94s6MfVPVl095ZcqF46EMtRNUT4UZ_ADbnbut0LDM9lRehgU4IYJPkVe9MH-WE3DmqVpIkthecBBabnxA85Wrqw" |
| state | "a1dbbc1178" |
Flashes
Flashes
No flash messages were created.
Server Parameters
Server Parameters
Defined in .env
| Key | Value |
|---|---|
| APP_ENV | "dev" |
| APP_SECRET | "55b657130ab80f828e71717e8c21a924" |
| BRAND | "THC" |
| DATABASE_PASSWORD | "B1gRedD0g2020%2F" |
| DATABASE_URL | "mysql://forms_portal:B1gRedD0g2020%2F@localhost:3306/forms_portal?serverVersion=5.7" |
| OKTA_BASE_URL | "https://forms.toadhallcottages.co.uk/" |
| OKTA_CLIENT_ID | "0oa26ecwffD9knEqG697" |
| OKTA_CLIENT_SECRET | "CHpUjMDo_GKPDGIBkL0da74FQaLu38oDYBbJI4bK" |
| OKTA_LOGOUT_URL | "https://toadhall.okta.com/oauth/v1/logout" |
| OKTA_METADATA_URL | "https://toadhall.okta.com/.well-known/oauth-authorization-server" |
| OKTA_REDIRECT_URI | "https://forms.toadhallcottages.co.uk/authorization-code/callback" |
Defined as regular env variables
| Key | Value |
|---|---|
| APP_DEBUG | "1" |
| CONTEXT_DOCUMENT_ROOT | "/var/www/html" |
| CONTEXT_PREFIX | "" |
| DOCUMENT_ROOT | "/var/www/html" |
| GATEWAY_INTERFACE | "CGI/1.1" |
| HTTPS | "on" |
| HTTP_ACCEPT | "text/html,application/xhtml+xml,application/xml;q=0.9,image/avif,image/webp,image/apng,*/*;q=0.8,application/signed-exchange;v=b3;q=0.7" |
| HTTP_ACCEPT_ENCODING | "gzip, deflate, br, zstd" |
| HTTP_ACCEPT_LANGUAGE | "en-US,en;q=0.9,en-GB;q=0.8" |
| HTTP_CONNECTION | "keep-alive" |
| HTTP_COOKIE | "_vwo_uuid_v2=DB4DDBAAA7F20FD6F3CAC30D240522DA9|deb6bc6d9a62f0aa3efdab5161dedf03; _vwo_uuid=DB4DDBAAA7F20FD6F3CAC30D240522DA9; twk_uuid_5de7941e43be710e1d208108=%7B%22uuid%22%3A%221.2oyfI6mAuZehjc4pmwD9nc7Gm9Ndbwvs6bKJGsGZWJYj4hIMNPlokt1DfKIjlNIt1TtzY6hVpf2ThtGDnyBrRJazd1rv8ThGON5rlfBWK4nJ7oyu2sTKKeqUeumX9mDy79w%22%2C%22version%22%3A3%2C%22domain%22%3A%22toadhallcottages.co.uk%22%2C%22ts%22%3A1773321617679%7D; PHPSESSID=g8lj3qt31oprv2st89ma5v98kg; sf_redirect=%7B%22token%22%3A%22d297f7%22%2C%22route%22%3A%22v2_forms_show%22%2C%22method%22%3A%22GET%22%2C%22controller%22%3A%7B%22class%22%3A%22Symfony%5C%5CBundle%5C%5CFrameworkBundle%5C%5CController%5C%5CRedirectController%22%2C%22method%22%3A%22urlRedirectAction%22%2C%22file%22%3A%22%5C%2Fvar%5C%2Fwww%5C%2Fforms-portal%5C%2Fvendor%5C%2Fsymfony%5C%2Fframework-bundle%5C%2FController%5C%2FRedirectController.php%22%2C%22line%22%3A99%7D%2C%22status_code%22%3A301%2C%22status_text%22%3A%22Moved%20Permanently%22%7D" |
| HTTP_HOST | "forms.toadhallcottages.co.uk" |
| HTTP_REFERER | "https://forms.toadhallcottages.co.uk/v2/inspections/" |
| HTTP_SEC_CH_UA | ""Chromium";v="146", "Not-A.Brand";v="24", "Microsoft Edge";v="146"" |
| HTTP_SEC_CH_UA_MOBILE | "?0" |
| HTTP_SEC_CH_UA_PLATFORM | ""Windows"" |
| HTTP_SEC_FETCH_DEST | "empty" |
| HTTP_SEC_FETCH_MODE | "navigate" |
| HTTP_SEC_FETCH_SITE | "same-origin" |
| HTTP_UPGRADE_INSECURE_REQUESTS | "1" |
| HTTP_USER_AGENT | "Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/146.0.0.0 Safari/537.36 Edg/146.0.0.0" |
| PATH | "/usr/local/sbin:/usr/local/bin:/usr/sbin:/usr/bin:/sbin:/bin:/snap/bin" |
| PHP_SELF | "/index.php" |
| QUERY_STRING | "" |
| REDIRECT_HTTPS | "on" |
| REDIRECT_SSL_TLS_SNI | "forms.toadhallcottages.co.uk" |
| REDIRECT_STATUS | "200" |
| REDIRECT_URL | "/v2/inspections/show/1109ef58-875e-47a7-847a-ed0e24a8fcf9" |
| REMOTE_ADDR | "157.231.208.150" |
| REMOTE_PORT | "60485" |
| REQUEST_METHOD | "GET" |
| REQUEST_SCHEME | "https" |
| REQUEST_TIME | 1773851356 |
| REQUEST_TIME_FLOAT | 1773851356.508 |
| REQUEST_URI | "/v2/inspections/show/1109ef58-875e-47a7-847a-ed0e24a8fcf9" |
| SCRIPT_FILENAME | "/var/www/html/index.php" |
| SCRIPT_NAME | "/index.php" |
| SERVER_ADDR | "10.0.1.4" |
| SERVER_ADMIN | "webmaster@localhost" |
| SERVER_NAME | "forms.toadhallcottages.co.uk" |
| SERVER_PORT | "443" |
| SERVER_PROTOCOL | "HTTP/1.1" |
| SERVER_SIGNATURE | "<address>Apache/2.4.41 (Ubuntu) Server at forms.toadhallcottages.co.uk Port 443</address>\n" |
| SERVER_SOFTWARE | "Apache/2.4.41 (Ubuntu)" |
| SSL_TLS_SNI | "forms.toadhallcottages.co.uk" |
| SYMFONY_DOTENV_VARS | "APP_ENV,APP_SECRET,DATABASE_URL,OKTA_BASE_URL,OKTA_REDIRECT_URI,OKTA_CLIENT_ID,OKTA_CLIENT_SECRET,OKTA_METADATA_URL,OKTA_LOGOUT_URL,DATABASE_PASSWORD,BRAND" |