FormsController :: api_loggedin
Request
GET Parameters
No GET parameters
POST Parameters
No POST parameters
Uploaded Files
No files were uploaded
Request Attributes
| Key | Value |
|---|---|
| _controller | "App\Controller\FormsController::api_loggedin" |
| _firewall_context | "security.firewall.map.context.main" |
| _route | "forms_api_loggedin" |
| _route_params | [] |
Request Headers
| Header | Value |
|---|---|
| accept | "*/*" |
| accept-encoding | "gzip, deflate, br, zstd" |
| accept-language | "en-US,en;q=0.9,en-GB;q=0.8" |
| connection | "keep-alive" |
| cookie | "_vwo_uuid_v2=D4A0F9F396F4A16DE13B6CDB1405FA3E1|1da848f9920f867814eedf8415f79912; _vwo_uuid=D4A0F9F396F4A16DE13B6CDB1405FA3E1; PHPSESSID=uvnacsuoaig4l3ghsalm1hball" |
| host | "forms.toadhallcottages.co.uk" |
| referer | "https://forms.toadhallcottages.co.uk/v2/inspections/form/8b068f8d-d5b0-416e-9bf7-6b83316748fa/" |
| sec-ch-ua | ""Not:A-Brand";v="99", "Microsoft Edge";v="145", "Chromium";v="145"" |
| sec-ch-ua-mobile | "?0" |
| sec-ch-ua-platform | ""Windows"" |
| sec-fetch-dest | "empty" |
| sec-fetch-mode | "same-origin" |
| sec-fetch-site | "same-origin" |
| user-agent | "Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/145.0.0.0 Safari/537.36 Edg/145.0.0.0" |
| x-php-ob-level | "1" |
Request Content
Request content not available (it was retrieved as a resource).
Response
Response Headers
| Header | Value |
|---|---|
| cache-control | "no-cache, private" |
| content-type | "application/json" |
| date | "Mon, 16 Mar 2026 12:09:21 GMT" |
| x-debug-token | "b4c053" |
Cookies
Request Cookies
| Key | Value |
|---|---|
| PHPSESSID | "uvnacsuoaig4l3ghsalm1hball" |
| _vwo_uuid | "D4A0F9F396F4A16DE13B6CDB1405FA3E1" |
| _vwo_uuid_v2 | "D4A0F9F396F4A16DE13B6CDB1405FA3E1|1da848f9920f867814eedf8415f79912" |
Response Cookies
No response cookies
Session
Session Metadata
| Key | Value |
|---|---|
| Created | "Mon, 16 Mar 26 12:08:57 +0000" |
| Last used | "Mon, 16 Mar 26 12:09:03 +0000" |
| Lifetime | "36000" |
Session Attributes
| Attribute | Value |
|---|---|
| _security_main | "O:74:"Symfony\Component\Security\Core\Authentication\Token\UsernamePasswordToken":3:{i:0;N;i:1;s:4:"main";i:2;a:5:{i:0;C:15:"App\Entity\User":189:{a:5:{i:0;i:47;i:1;s:32:"danielleh@toadhallcottages.co.uk";i:2;a:0:{}i:3;N;i:4;s:101:"UsernamePasswordToken(user="danielleh@toadhallcottages.co.uk", authenticated=true, roles="ROLE_USER")";}}i:1;b:1;i:2;N;i:3;a:0:{}i:4;a:1:{i:0;s:9:"ROLE_USER";}}}" |
| id_token | "eyJraWQiOiJrNGJ5VThQUjZnQk1xTUVGQUFmUW9sMUJ0dnJnb0xGZHJ1YUJhQnBUcHBnIiwiYWxnIjoiUlMyNTYifQ.eyJzdWIiOiIwMHVtZnRzZHVpV1NzbmpYSjY5NyIsImVtYWlsIjoiZGFuaWVsbGVoQHRvYWRoYWxsY290dGFnZXMuY28udWsiLCJ2ZXIiOjEsImlzcyI6Imh0dHBzOi8vdG9hZGhhbGwub2t0YS5jb20iLCJhdWQiOiIwb2EyNmVjd2ZmRDlrbkVxRzY5NyIsImlhdCI6MTc3MzY2MjkzOSwiZXhwIjoxNzczNjY2NTM5LCJqdGkiOiJJRC5JV1BrUG9pNWUyMng3TF9FYXNhd25DdlBiT041b1FuWmF3dXE4UjVUTG9zIiwiYW1yIjpbInB3ZCJdLCJpZHAiOiJEU1NPIiwiYXV0aF90aW1lIjoxNzczNjUxNDc0LCJhdF9oYXNoIjoiZENZc0FrSU42UjJBMGhMX3c4eFh3dyJ9.glEYLjlfq7T76Amru9aN_YbjyJtrXM9M_0HyToKWjlR3iSrqB9OKIKty8emlbsrR-EcIwGeUL8xW0pVoMvSe68Nr3fP_y5GNeT-iyc6rXMA4bJRJFYxDcx-LwXXaI0RTzcl9M5lLbBH7p5qwGqJ0Wf53udQI3TOC_oMRVulxL-_La9hNqjAM-Am8l_RYJ6FQMl6LFjZ2VDIQVIUoo4Yr3aNcyW_I2N-MBDV9QVe1WkYl_6fMn4hqi16aaAf5TJq0wiRTkAKUFZLJgvI0bYDyx8vWhRh2ksHKnXpcffFS7MDrxxAxjTTiHFBiOYdV1w958xf5LGWo0Kq9EUTVQLiI-g" |
| state | "8e05e34771" |
Flashes
Flashes
No flash messages were created.
Server Parameters
Server Parameters
Defined in .env
| Key | Value |
|---|---|
| APP_ENV | "dev" |
| APP_SECRET | "55b657130ab80f828e71717e8c21a924" |
| BRAND | "THC" |
| DATABASE_PASSWORD | "B1gRedD0g2020%2F" |
| DATABASE_URL | "mysql://forms_portal:B1gRedD0g2020%2F@localhost:3306/forms_portal?serverVersion=5.7" |
| OKTA_BASE_URL | "https://forms.toadhallcottages.co.uk/" |
| OKTA_CLIENT_ID | "0oa26ecwffD9knEqG697" |
| OKTA_CLIENT_SECRET | "CHpUjMDo_GKPDGIBkL0da74FQaLu38oDYBbJI4bK" |
| OKTA_LOGOUT_URL | "https://toadhall.okta.com/oauth/v1/logout" |
| OKTA_METADATA_URL | "https://toadhall.okta.com/.well-known/oauth-authorization-server" |
| OKTA_REDIRECT_URI | "https://forms.toadhallcottages.co.uk/authorization-code/callback" |
Defined as regular env variables
| Key | Value |
|---|---|
| APP_DEBUG | "1" |
| CONTEXT_DOCUMENT_ROOT | "/var/www/html" |
| CONTEXT_PREFIX | "" |
| DOCUMENT_ROOT | "/var/www/html" |
| GATEWAY_INTERFACE | "CGI/1.1" |
| HTTPS | "on" |
| HTTP_ACCEPT | "*/*" |
| HTTP_ACCEPT_ENCODING | "gzip, deflate, br, zstd" |
| HTTP_ACCEPT_LANGUAGE | "en-US,en;q=0.9,en-GB;q=0.8" |
| HTTP_CONNECTION | "keep-alive" |
| HTTP_COOKIE | "_vwo_uuid_v2=D4A0F9F396F4A16DE13B6CDB1405FA3E1|1da848f9920f867814eedf8415f79912; _vwo_uuid=D4A0F9F396F4A16DE13B6CDB1405FA3E1; PHPSESSID=uvnacsuoaig4l3ghsalm1hball" |
| HTTP_HOST | "forms.toadhallcottages.co.uk" |
| HTTP_REFERER | "https://forms.toadhallcottages.co.uk/v2/inspections/form/8b068f8d-d5b0-416e-9bf7-6b83316748fa/" |
| HTTP_SEC_CH_UA | ""Not:A-Brand";v="99", "Microsoft Edge";v="145", "Chromium";v="145"" |
| HTTP_SEC_CH_UA_MOBILE | "?0" |
| HTTP_SEC_CH_UA_PLATFORM | ""Windows"" |
| HTTP_SEC_FETCH_DEST | "empty" |
| HTTP_SEC_FETCH_MODE | "same-origin" |
| HTTP_SEC_FETCH_SITE | "same-origin" |
| HTTP_USER_AGENT | "Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/145.0.0.0 Safari/537.36 Edg/145.0.0.0" |
| PATH | "/usr/local/sbin:/usr/local/bin:/usr/sbin:/usr/bin:/sbin:/bin:/snap/bin" |
| PHP_SELF | "/index.php" |
| QUERY_STRING | "" |
| REDIRECT_HTTPS | "on" |
| REDIRECT_SSL_TLS_SNI | "forms.toadhallcottages.co.uk" |
| REDIRECT_STATUS | "200" |
| REDIRECT_URL | "/forms/api/loggedin" |
| REMOTE_ADDR | "157.231.208.150" |
| REMOTE_PORT | "46327" |
| REQUEST_METHOD | "GET" |
| REQUEST_SCHEME | "https" |
| REQUEST_TIME | 1773662961 |
| REQUEST_TIME_FLOAT | 1773662961.826 |
| REQUEST_URI | "/forms/api/loggedin" |
| SCRIPT_FILENAME | "/var/www/html/index.php" |
| SCRIPT_NAME | "/index.php" |
| SERVER_ADDR | "10.0.1.4" |
| SERVER_ADMIN | "webmaster@localhost" |
| SERVER_NAME | "forms.toadhallcottages.co.uk" |
| SERVER_PORT | "443" |
| SERVER_PROTOCOL | "HTTP/1.1" |
| SERVER_SIGNATURE | "<address>Apache/2.4.41 (Ubuntu) Server at forms.toadhallcottages.co.uk Port 443</address>\n" |
| SERVER_SOFTWARE | "Apache/2.4.41 (Ubuntu)" |
| SSL_TLS_SNI | "forms.toadhallcottages.co.uk" |
| SYMFONY_DOTENV_VARS | "APP_ENV,APP_SECRET,DATABASE_URL,OKTA_BASE_URL,OKTA_REDIRECT_URI,OKTA_CLIENT_ID,OKTA_CLIENT_SECRET,OKTA_METADATA_URL,OKTA_LOGOUT_URL,DATABASE_PASSWORD,BRAND" |