FormsController :: form_delete
Request
GET Parameters
No GET parameters
POST Parameters
No POST parameters
Uploaded Files
No files were uploaded
Request Attributes
| Key | Value |
|---|---|
| _controller | "App\Controller\FormsController::form_delete" |
| _firewall_context | "security.firewall.map.context.main" |
| _route | "forms_delete" |
| _route_params | [
"uuid" => ""
] |
| uuid | "" |
Request Headers
| Header | Value |
|---|---|
| accept | "*/*" |
| accept-encoding | "gzip, deflate, br, zstd" |
| accept-language | "en-GB,en-US;q=0.9,en;q=0.8" |
| connection | "keep-alive" |
| cookie | "_vwo_uuid_v2=D560B65D5817C9432C9D2B82453CB6E02|ce7324874a963ee60b16f8a8e7beda37; _gcl_au=1.1.1729837780.1771414754; _ga=GA1.1.724643370.1771414755; _fbp=fb.2.1771414755774.502731361786958127; _ga_8Z8RXD7ZT3=GS2.1.s1773650098$o11$g0$t1773651120$j60$l0$h1309225737; _uetsid=ff423550211211f1b6b121d47b963ee8; _uetvid=a234b600fbcd11eeb78e09ea6982b2f1; _clck=1eut7fx%5E2%5Eg4e%5E1%5E2266; _clsk=p3fuu6%5E1773653580805%5E1%5E1%5Ee.clarity.ms%2Fcollect; PHPSESSID=u6tk25eg5eh1jp6j69ikqtc4qk" |
| host | "forms.toadhallcottages.co.uk" |
| referer | "https://forms.toadhallcottages.co.uk/sw.js" |
| sec-fetch-dest | "empty" |
| sec-fetch-mode | "cors" |
| sec-fetch-site | "same-origin" |
| user-agent | "Mozilla/5.0 (Macintosh; Intel Mac OS X 10_15_7) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/145.0.0.0 Safari/537.36" |
| x-php-ob-level | "1" |
Request Content
Request content not available (it was retrieved as a resource).
Response
Response Headers
| Header | Value |
|---|---|
| cache-control | "no-cache, private" |
| content-type | "text/html; charset=UTF-8" |
| date | "Mon, 16 Mar 2026 10:32:15 GMT" |
| x-debug-token | "ae0c48" |
Cookies
Request Cookies
| Key | Value |
|---|---|
| PHPSESSID | "u6tk25eg5eh1jp6j69ikqtc4qk" |
| _clck | "1eut7fx^2^g4e^1^2266" |
| _clsk | "p3fuu6^1773653580805^1^1^e.clarity.ms/collect" |
| _fbp | "fb.2.1771414755774.502731361786958127" |
| _ga | "GA1.1.724643370.1771414755" |
| _ga_8Z8RXD7ZT3 | "GS2.1.s1773650098$o11$g0$t1773651120$j60$l0$h1309225737" |
| _gcl_au | "1.1.1729837780.1771414754" |
| _uetsid | "ff423550211211f1b6b121d47b963ee8" |
| _uetvid | "a234b600fbcd11eeb78e09ea6982b2f1" |
| _vwo_uuid_v2 | "D560B65D5817C9432C9D2B82453CB6E02|ce7324874a963ee60b16f8a8e7beda37" |
Response Cookies
No response cookies
Session
Session Metadata
| Key | Value |
|---|---|
| Created | "Mon, 16 Mar 26 10:32:08 +0000" |
| Last used | "Mon, 16 Mar 26 10:32:15 +0000" |
| Lifetime | "36000" |
Session Attributes
| Attribute | Value |
|---|---|
| _csrf/https-delete | "W9gUHXo_Ad66eB4ONh-5gmlhvU3gny5IV1K_Cwj3aOs" |
| _csrf/https-forms | "3OoDJ6ukFPNv8SjV_j115hVK5lI-08kvRW4RPmzvmaw" |
| _security.main.target_path | "https://forms.toadhallcottages.co.uk/v2/inspections/bedroom?id=ID" |
| _security_main | "O:74:"Symfony\Component\Security\Core\Authentication\Token\UsernamePasswordToken":3:{i:0;N;i:1;s:4:"main";i:2;a:5:{i:0;C:15:"App\Entity\User":319:{a:5:{i:0;i:1;i:1;s:29:"andrew@toadhallcottages.co.uk";i:2;a:1:{i:0;s:10:"ROLE_ADMIN";}i:3;s:97:"$argon2id$v=19$m=65536,t=4,p=1$8KYrDbUz9NIT25pnHFAIWQ$7tbMb0DtmRdME61rZaXFh7VIeE9mmVH/faatp4m8N3w";i:4;s:110:"UsernamePasswordToken(user="andrew@toadhallcottages.co.uk", authenticated=true, roles="ROLE_ADMIN, ROLE_USER")";}}i:1;b:1;i:2;N;i:3;a:0:{}i:4;a:2:{i:0;s:10:"ROLE_ADMIN";i:1;s:9:"ROLE_USER";}}}" |
| id_token | "eyJraWQiOiJrNGJ5VThQUjZnQk1xTUVGQUFmUW9sMUJ0dnJnb0xGZHJ1YUJhQnBUcHBnIiwiYWxnIjoiUlMyNTYifQ.eyJzdWIiOiIwMHV6cGRhaDQ3dnlKSmNiMTY5NiIsImVtYWlsIjoiYW5kcmV3QHRvYWRoYWxsY290dGFnZXMuY28udWsiLCJ2ZXIiOjEsImlzcyI6Imh0dHBzOi8vdG9hZGhhbGwub2t0YS5jb20iLCJhdWQiOiIwb2EyNmVjd2ZmRDlrbkVxRzY5NyIsImlhdCI6MTc3MzY1NzEzNSwiZXhwIjoxNzczNjYwNzM1LCJqdGkiOiJJRC5tbG95RGw1LWFRbmthME1CZkQwRnVHMWV0M0hwNnBoMERURVlHZ0NTaEVBIiwiYW1yIjpbInB3ZCJdLCJpZHAiOiIwMG95dnZzdXlNeWdzbTNXNDY5NiIsImF1dGhfdGltZSI6MTc3MzY1NTQwNSwiYXRfaGFzaCI6IllwYS0zaVlZOWxQM3dYWGVmX21WdWcifQ.iimDtZGuldllmJJzBqnWXwwcCJTFbVlSW34BPbHjl-lEwyxAO79t6F0JF5P7NpwL-14Q5Y-jDSw4ZUMtCGZxqFqUYh0-eWaUVQtQ6f1sP5eVPuAbZUW9tpV48PSZSY0N4BvQwSqquqHNBaVoZxGzLBA_wKUL5SSDuwL5rOZ5K3nmiyN-Y5lWR-6kUSm3USSoUjZDWlMahNQp7Dilp7SY8Fa2xduampbEE_lezVGFqMGvL6VtmiKg3eYuDJ2-AL52s_45BerWJAzAvh8QN8hRzQTVPT9yguWbAwnfn7hmsLzOzX4EwD8IxLauWiGTL6W4Z94coDVPRN0T4L_IQKwWQg" |
| state | "6a90b34d9c" |
Flashes
Flashes
No flash messages were created.
Server Parameters
Server Parameters
Defined in .env
| Key | Value |
|---|---|
| APP_ENV | "dev" |
| APP_SECRET | "55b657130ab80f828e71717e8c21a924" |
| BRAND | "THC" |
| DATABASE_PASSWORD | "B1gRedD0g2020%2F" |
| DATABASE_URL | "mysql://forms_portal:B1gRedD0g2020%2F@localhost:3306/forms_portal?serverVersion=5.7" |
| OKTA_BASE_URL | "https://forms.toadhallcottages.co.uk/" |
| OKTA_CLIENT_ID | "0oa26ecwffD9knEqG697" |
| OKTA_CLIENT_SECRET | "CHpUjMDo_GKPDGIBkL0da74FQaLu38oDYBbJI4bK" |
| OKTA_LOGOUT_URL | "https://toadhall.okta.com/oauth/v1/logout" |
| OKTA_METADATA_URL | "https://toadhall.okta.com/.well-known/oauth-authorization-server" |
| OKTA_REDIRECT_URI | "https://forms.toadhallcottages.co.uk/authorization-code/callback" |
Defined as regular env variables
| Key | Value |
|---|---|
| APP_DEBUG | "1" |
| CONTEXT_DOCUMENT_ROOT | "/var/www/html" |
| CONTEXT_PREFIX | "" |
| DOCUMENT_ROOT | "/var/www/html" |
| GATEWAY_INTERFACE | "CGI/1.1" |
| HTTPS | "on" |
| HTTP_ACCEPT | "*/*" |
| HTTP_ACCEPT_ENCODING | "gzip, deflate, br, zstd" |
| HTTP_ACCEPT_LANGUAGE | "en-GB,en-US;q=0.9,en;q=0.8" |
| HTTP_CONNECTION | "keep-alive" |
| HTTP_COOKIE | "_vwo_uuid_v2=D560B65D5817C9432C9D2B82453CB6E02|ce7324874a963ee60b16f8a8e7beda37; _gcl_au=1.1.1729837780.1771414754; _ga=GA1.1.724643370.1771414755; _fbp=fb.2.1771414755774.502731361786958127; _ga_8Z8RXD7ZT3=GS2.1.s1773650098$o11$g0$t1773651120$j60$l0$h1309225737; _uetsid=ff423550211211f1b6b121d47b963ee8; _uetvid=a234b600fbcd11eeb78e09ea6982b2f1; _clck=1eut7fx%5E2%5Eg4e%5E1%5E2266; _clsk=p3fuu6%5E1773653580805%5E1%5E1%5Ee.clarity.ms%2Fcollect; PHPSESSID=u6tk25eg5eh1jp6j69ikqtc4qk" |
| HTTP_HOST | "forms.toadhallcottages.co.uk" |
| HTTP_REFERER | "https://forms.toadhallcottages.co.uk/sw.js" |
| HTTP_SEC_FETCH_DEST | "empty" |
| HTTP_SEC_FETCH_MODE | "cors" |
| HTTP_SEC_FETCH_SITE | "same-origin" |
| HTTP_USER_AGENT | "Mozilla/5.0 (Macintosh; Intel Mac OS X 10_15_7) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/145.0.0.0 Safari/537.36" |
| PATH | "/usr/local/sbin:/usr/local/bin:/usr/sbin:/usr/bin:/sbin:/bin:/snap/bin" |
| PHP_SELF | "/index.php" |
| QUERY_STRING | "" |
| REDIRECT_HTTPS | "on" |
| REDIRECT_SSL_TLS_SNI | "forms.toadhallcottages.co.uk" |
| REDIRECT_STATUS | "200" |
| REDIRECT_URL | "/forms/delete" |
| REMOTE_ADDR | "62.64.192.58" |
| REMOTE_PORT | "56463" |
| REQUEST_METHOD | "GET" |
| REQUEST_SCHEME | "https" |
| REQUEST_TIME | 1773657135 |
| REQUEST_TIME_FLOAT | 1773657135.878 |
| REQUEST_URI | "/forms/delete" |
| SCRIPT_FILENAME | "/var/www/html/index.php" |
| SCRIPT_NAME | "/index.php" |
| SERVER_ADDR | "10.0.1.4" |
| SERVER_ADMIN | "webmaster@localhost" |
| SERVER_NAME | "forms.toadhallcottages.co.uk" |
| SERVER_PORT | "443" |
| SERVER_PROTOCOL | "HTTP/1.1" |
| SERVER_SIGNATURE | "<address>Apache/2.4.41 (Ubuntu) Server at forms.toadhallcottages.co.uk Port 443</address>\n" |
| SERVER_SOFTWARE | "Apache/2.4.41 (Ubuntu)" |
| SSL_TLS_SNI | "forms.toadhallcottages.co.uk" |
| SYMFONY_DOTENV_VARS | "APP_ENV,APP_SECRET,DATABASE_URL,OKTA_BASE_URL,OKTA_REDIRECT_URI,OKTA_CLIENT_ID,OKTA_CLIENT_SECRET,OKTA_METADATA_URL,OKTA_LOGOUT_URL,DATABASE_PASSWORD,BRAND" |