FormsController :: api_loggedin
Request
GET Parameters
No GET parameters
POST Parameters
No POST parameters
Uploaded Files
No files were uploaded
Request Attributes
| Key | Value |
|---|---|
| _controller | "App\Controller\FormsController::api_loggedin" |
| _firewall_context | "security.firewall.map.context.main" |
| _route | "forms_api_loggedin" |
| _route_params | [] |
Request Headers
| Header | Value |
|---|---|
| accept | "*/*" |
| accept-encoding | "gzip, deflate, br, zstd" |
| accept-language | "en-GB,en;q=0.9" |
| connection | "keep-alive" |
| cookie | "PHPSESSID=1ftb6gcldvhkl5hqobs5mnouhk; twk_uuid_5de7941e43be710e1d208108=%7B%22uuid%22%3A%221.2oyfaqz3OepjfwVlovYORNs6t3GD7EZzw9JTuZMsbckIo90QauOmZTK5H8khwiypY2v7hBdoxE5pUIEe7GxdbbPu86zNQncaz5jg9wTl6vNDG0OfcEVjkOaTFV8iJmzGL7R%22%2C%22version%22%3A3%2C%22domain%22%3A%22toadhallcottages.co.uk%22%2C%22ts%22%3A1773685997855%7D; _ga_8Z8RXD7ZT3=GS2.1.s1773681503$o28$g0$t1773681508$j55$l0$h2045970947; _clck=1jy88dc%5E2%5Eg4e%5E1%5E2266; _fbp=fb.2.1764246661526.438030769599963398; _uetvid=cef9ae30cb8c11f08394b9d872f3e263; _vwo_uuid_v2=DCD5CF8457867D4ECB90703E5B23F85F9|2e28fe87c4bb97156bca1263b2e7f38c; _gcl_au=1.1.1185976039.1772026728; _ga=GA1.1.1583183830.1764246608" |
| host | "forms.toadhallcottages.co.uk" |
| priority | "u=3, i" |
| referer | "https://forms.toadhallcottages.co.uk/v2/inspections/form/348d92a5-a777-4c6b-8625-fd6fbe8e4159/" |
| sec-fetch-dest | "empty" |
| sec-fetch-mode | "same-origin" |
| sec-fetch-site | "same-origin" |
| user-agent | "Mozilla/5.0 (Macintosh; Intel Mac OS X 10_15_7) AppleWebKit/605.1.15 (KHTML, like Gecko) Version/26.3.1 Safari/605.1.15" |
| x-php-ob-level | "1" |
Request Content
Request content not available (it was retrieved as a resource).
Response
Response Headers
| Header | Value |
|---|---|
| cache-control | "no-cache, private" |
| content-type | "application/json" |
| date | "Wed, 18 Mar 2026 17:11:44 GMT" |
| x-debug-token | "6ddbe5" |
Cookies
Request Cookies
| Key | Value |
|---|---|
| PHPSESSID | "1ftb6gcldvhkl5hqobs5mnouhk" |
| _clck | "1jy88dc^2^g4e^1^2266" |
| _fbp | "fb.2.1764246661526.438030769599963398" |
| _ga | "GA1.1.1583183830.1764246608" |
| _ga_8Z8RXD7ZT3 | "GS2.1.s1773681503$o28$g0$t1773681508$j55$l0$h2045970947" |
| _gcl_au | "1.1.1185976039.1772026728" |
| _uetvid | "cef9ae30cb8c11f08394b9d872f3e263" |
| _vwo_uuid_v2 | "DCD5CF8457867D4ECB90703E5B23F85F9|2e28fe87c4bb97156bca1263b2e7f38c" |
| twk_uuid_5de7941e43be710e1d208108 | "{"uuid":"1.2oyfaqz3OepjfwVlovYORNs6t3GD7EZzw9JTuZMsbckIo90QauOmZTK5H8khwiypY2v7hBdoxE5pUIEe7GxdbbPu86zNQncaz5jg9wTl6vNDG0OfcEVjkOaTFV8iJmzGL7R","version":3,"domain":"toadhallcottages.co.uk","ts":1773685997855}" |
Response Cookies
No response cookies
Session
Session Metadata
| Key | Value |
|---|---|
| Created | "Wed, 18 Mar 26 12:39:50 +0000" |
| Last used | "Wed, 18 Mar 26 17:11:37 +0000" |
| Lifetime | "36000" |
Session Attributes
| Attribute | Value |
|---|---|
| _security_main | "O:74:"Symfony\Component\Security\Core\Authentication\Token\UsernamePasswordToken":3:{i:0;N;i:1;s:4:"main";i:2;a:5:{i:0;C:15:"App\Entity\User":283:{a:5:{i:0;i:21;i:1;s:28:"bethb@toadhallcottages.co.uk";i:2;a:0:{}i:3;s:97:"$argon2id$v=19$m=65536,t=4,p=1$+7yKcX6Y4mEPvWXR3keXvw$cSmLgXC7lLY23cjxewvSAugfFTldZMU1+tmo7kgTb4k";i:4;s:97:"UsernamePasswordToken(user="bethb@toadhallcottages.co.uk", authenticated=true, roles="ROLE_USER")";}}i:1;b:1;i:2;N;i:3;a:0:{}i:4;a:1:{i:0;s:9:"ROLE_USER";}}}" |
| id_token | "eyJraWQiOiJrNGJ5VThQUjZnQk1xTUVGQUFmUW9sMUJ0dnJnb0xGZHJ1YUJhQnBUcHBnIiwiYWxnIjoiUlMyNTYifQ.eyJzdWIiOiIwMHV6cGRhOWd3UzhyMlhEcjY5NiIsImVtYWlsIjoiYmV0aGJAdG9hZGhhbGxjb3R0YWdlcy5jby51ayIsInZlciI6MSwiaXNzIjoiaHR0cHM6Ly90b2FkaGFsbC5va3RhLmNvbSIsImF1ZCI6IjBvYTI2ZWN3ZmZEOWtuRXFHNjk3IiwiaWF0IjoxNzczODUzODc0LCJleHAiOjE3NzM4NTc0NzQsImp0aSI6IklELjFDZ0Rsd3p2TENJREVYREFhNzl6N2VmN2NKQURqTklNM2h4UGNqTmhCMEUiLCJhbXIiOlsicHdkIl0sImlkcCI6IjAwb3l2dnN1eU15Z3NtM1c0Njk2IiwiYXV0aF90aW1lIjoxNzczODM1MTc0LCJhdF9oYXNoIjoiUEZreWFYd0pibEVDUkw3QzlVc2MwZyJ9.TYbv_yoErs1GaHTd5x7ksGF49NSbgNmbNpu1CJ7JkKdGbzW-KVlvwowmgXLrNV9QyMRrU_YPP6JheBEKOzLP-KamgqiWJ9q-hA15XxuQY2FMuYPxlpS5kwKy4YF0G7hgp3I3x1Ao_FXTMj1FHv6VDOupAUTGrJBzAicStbEs__d07yyBinel3bX7us1LcSwh3tBdJTfcxsPRPMGx1hLZkzRCBcpyO-q4dliDE5lce3LLnIzZShV-oRGMQM4oKJmciP_-wc7s2IE-ucdOxHv6MbTECdE7HKuQZ5FXhBUmnEixWkI3iUR1Eh2evOLA9T9G1IfmviOxD_FlC4ydVujPdA" |
| state | "fa137d0486" |
Flashes
Flashes
No flash messages were created.
Server Parameters
Server Parameters
Defined in .env
| Key | Value |
|---|---|
| APP_ENV | "dev" |
| APP_SECRET | "55b657130ab80f828e71717e8c21a924" |
| BRAND | "THC" |
| DATABASE_PASSWORD | "B1gRedD0g2020%2F" |
| DATABASE_URL | "mysql://forms_portal:B1gRedD0g2020%2F@localhost:3306/forms_portal?serverVersion=5.7" |
| OKTA_BASE_URL | "https://forms.toadhallcottages.co.uk/" |
| OKTA_CLIENT_ID | "0oa26ecwffD9knEqG697" |
| OKTA_CLIENT_SECRET | "CHpUjMDo_GKPDGIBkL0da74FQaLu38oDYBbJI4bK" |
| OKTA_LOGOUT_URL | "https://toadhall.okta.com/oauth/v1/logout" |
| OKTA_METADATA_URL | "https://toadhall.okta.com/.well-known/oauth-authorization-server" |
| OKTA_REDIRECT_URI | "https://forms.toadhallcottages.co.uk/authorization-code/callback" |
Defined as regular env variables
| Key | Value |
|---|---|
| APP_DEBUG | "1" |
| CONTEXT_DOCUMENT_ROOT | "/var/www/html" |
| CONTEXT_PREFIX | "" |
| DOCUMENT_ROOT | "/var/www/html" |
| GATEWAY_INTERFACE | "CGI/1.1" |
| HTTPS | "on" |
| HTTP_ACCEPT | "*/*" |
| HTTP_ACCEPT_ENCODING | "gzip, deflate, br, zstd" |
| HTTP_ACCEPT_LANGUAGE | "en-GB,en;q=0.9" |
| HTTP_CONNECTION | "keep-alive" |
| HTTP_COOKIE | "PHPSESSID=1ftb6gcldvhkl5hqobs5mnouhk; twk_uuid_5de7941e43be710e1d208108=%7B%22uuid%22%3A%221.2oyfaqz3OepjfwVlovYORNs6t3GD7EZzw9JTuZMsbckIo90QauOmZTK5H8khwiypY2v7hBdoxE5pUIEe7GxdbbPu86zNQncaz5jg9wTl6vNDG0OfcEVjkOaTFV8iJmzGL7R%22%2C%22version%22%3A3%2C%22domain%22%3A%22toadhallcottages.co.uk%22%2C%22ts%22%3A1773685997855%7D; _ga_8Z8RXD7ZT3=GS2.1.s1773681503$o28$g0$t1773681508$j55$l0$h2045970947; _clck=1jy88dc%5E2%5Eg4e%5E1%5E2266; _fbp=fb.2.1764246661526.438030769599963398; _uetvid=cef9ae30cb8c11f08394b9d872f3e263; _vwo_uuid_v2=DCD5CF8457867D4ECB90703E5B23F85F9|2e28fe87c4bb97156bca1263b2e7f38c; _gcl_au=1.1.1185976039.1772026728; _ga=GA1.1.1583183830.1764246608" |
| HTTP_HOST | "forms.toadhallcottages.co.uk" |
| HTTP_PRIORITY | "u=3, i" |
| HTTP_REFERER | "https://forms.toadhallcottages.co.uk/v2/inspections/form/348d92a5-a777-4c6b-8625-fd6fbe8e4159/" |
| HTTP_SEC_FETCH_DEST | "empty" |
| HTTP_SEC_FETCH_MODE | "same-origin" |
| HTTP_SEC_FETCH_SITE | "same-origin" |
| HTTP_USER_AGENT | "Mozilla/5.0 (Macintosh; Intel Mac OS X 10_15_7) AppleWebKit/605.1.15 (KHTML, like Gecko) Version/26.3.1 Safari/605.1.15" |
| PATH | "/usr/local/sbin:/usr/local/bin:/usr/sbin:/usr/bin:/sbin:/bin:/snap/bin" |
| PHP_SELF | "/index.php" |
| QUERY_STRING | "" |
| REDIRECT_HTTPS | "on" |
| REDIRECT_SSL_TLS_SNI | "forms.toadhallcottages.co.uk" |
| REDIRECT_STATUS | "200" |
| REDIRECT_URL | "/forms/api/loggedin" |
| REMOTE_ADDR | "209.198.129.99" |
| REMOTE_PORT | "42036" |
| REQUEST_METHOD | "GET" |
| REQUEST_SCHEME | "https" |
| REQUEST_TIME | 1773853904 |
| REQUEST_TIME_FLOAT | 1773853904.185 |
| REQUEST_URI | "/forms/api/loggedin" |
| SCRIPT_FILENAME | "/var/www/html/index.php" |
| SCRIPT_NAME | "/index.php" |
| SERVER_ADDR | "10.0.1.4" |
| SERVER_ADMIN | "webmaster@localhost" |
| SERVER_NAME | "forms.toadhallcottages.co.uk" |
| SERVER_PORT | "443" |
| SERVER_PROTOCOL | "HTTP/1.1" |
| SERVER_SIGNATURE | "<address>Apache/2.4.41 (Ubuntu) Server at forms.toadhallcottages.co.uk Port 443</address>\n" |
| SERVER_SOFTWARE | "Apache/2.4.41 (Ubuntu)" |
| SSL_TLS_SNI | "forms.toadhallcottages.co.uk" |
| SYMFONY_DOTENV_VARS | "APP_ENV,APP_SECRET,DATABASE_URL,OKTA_BASE_URL,OKTA_REDIRECT_URI,OKTA_CLIENT_ID,OKTA_CLIENT_SECRET,OKTA_METADATA_URL,OKTA_LOGOUT_URL,DATABASE_PASSWORD,BRAND" |